Oaza spokoju w twoim ogrodzie tego lata!Niezależnie od tego, czy masz duże podwórko, czy małe patio, możesz uczynić z niego piękną, spokojną oazę, sadząc odpowiednie rośliny we właściwy sposób.

Stwórz idealne tło

Wybór idealnego tła dla Twojej przestrzeni na zewnątrz to ważny krok. Pomoże to stworzyć idealną atmosferę, tworząc scenę dla Twojego życia na świeżym powietrzu. Może to być tak proste, jak umieszczenie kilku kwitnących ziół w doniczce lub na stole na świeżym powietrzu, albo tak wyszukane, jak rozłożenie płótna lub zainstalowanie hamaka. Jeśli zależy Ci na bardziej swobodnej atmosferze, możesz połączyć naturalne lub syntetyczne tło z neutralnymi kolorami, takimi jak beżowy, brązowy lub szary. Jeśli natomiast chcesz stworzyć bardziej żywy nastrój, możesz wybrać kolor czerwony, żółty lub niebieski.

Wybierz odpowiednie krzesła

Najlepsze pomysły na meble ogrodowe to fotele wypoczynkowe, szezlongi i pufy. Tego typu krzesła są niezwykle wygodne i doskonale nadają się do odpoczynku. Dostępne są w różnych kolorach, stylach i z różnych materiałów, dzięki czemu łatwo znaleźć takie, które pasują do Twojego stylu i do istniejących mebli. Wybieraj więc krzesła, które są nie tylko wygodne, ale także trwałe i lekkie takie. Technorattan to rodzaj syntetycznego rattanu, który jest popularną alternatywą dla rattanu naturalnego. Jest on bardziej przystępny cenowo i trwalszy niż rattan naturalny, a ponadto dostępny jest w różnych kolorach i stylach.

Nie zapomnij o oświetleniu

Jeśli chodzi o oświetlenie przestrzeni zewnętrznej, masz kilka opcji. Możesz wykorzystać lampy zewnętrzne lub zainstalować oprawy oświetleniowe. Możesz też użyć lampek sznurkowych, lampionów lub świec. Doskonale nadają się one do stworzenia ciepłego i przytulnego nastroju, gdy wchodzisz do domu z zewnątrz. Możesz także użyć lampek LED, aby zaoszczędzić energię i stworzyć bardziej subtelną poświatę.

 

Autorka strony